وب بستر

پشتیبان گیری آسان از کل سایت وردپرس با افزونه Duplicator

افزونه duplicate ایجاد فایل بکاپ از سایت

همیشه بهتر است از سایت خود یک نسخه بکاپ داشته باشید تا وقتی سایت دچار مشکل شده است بتوانید نسخه ای که بکاپ گرفتین رو بازیابی کنید.

وب بستر به شما پیشنهاد می دهد وقتی می خواهید افزونه ها یا قالب سایت خود را بروز کنید حتما یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید تا در صورت بوجود آمدن مشکل برای سایت نسخه که بکاپ گرفتین بازیابی کنید.

معرفی افزونه Duplicator ساخت بسته نصبی آسان

افزونه  Duplicator در مخزن نصب وردپرس تاکنون توانسته بیش از ۱ میلیون نصب بگیرد که رقم خوبی است ، همچنین این افزونه محبوب ترین افزونه در این ضمینه می باشد.

کاربر های افزونه Duplicator

 • وقتی سایت خود رو به صورت آفلاین (لوکال) مثلا نصب وردپرس روی زمپ اجرا کردید ،  حالا نیاز دارید که سایت خود را روی هاست منتقل کنید و روی بستر اینترنت قرار دهید این افزونه اینجاست به کمک شما می آید.
 • وقتی بخواهید یک نسخه کامل از (عکس ، فایل ، پست ها ، محصولات ، افزونه ها و …) خلاصه یک نسخه کامل از کل سایت وردپرسی در قالب فایل zip داشته باشید که بعدا قابل بازیابی باشند از افزونه داپلیکیتور استفاده کنید.
 • ممکن است قالبی خریداری کنید معمولا قالب ها دارای پکیج بسته نصبی آسان هستند که در مجموعه اکثریت از افزونه Duplicator  برای این امر استفاده می کنند ، می توان با استفاده از این افزونه دقیقا عین دمو قالب خریداری شده سایت را اجرا کرد.

پکیج (بسته) نصب آسان وردپرس چیست؟

یک فایل فشرده (zip) که با استفاده از افزونه Duplicator از کل سایت وردپرسی (فیلم ، عکس ، فونت ، موسیقی ، پست ها ، محصولات ، دیتابیس ) خلاصه تمام فایل ها یک نسخه پشتیبان تهیه می کند که قابل بازیابی هست و همچنین ایجاد فایل بکاپ و بازیابی تنها با چند کلیک ساده قابل انجام است.

آموزش نصب افزونه Duplicator 

در پنل پیشخوان وردپرس در سمت راست قسمت افزونه ها روی گزینه افزودن کلیک کنید در صفحه باز شده عبارت Duplicator را جستجو کنید همین طور در عکس زیر مشخص شده روی نصب کلیک و سپس بعد چند لحظه روی دکمه فعال کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

افزونه duplicate ایجاد فایل بکاپ از سایت

بعد نصب و فعال سازی افزونه در پنل پیشخوان سمت راست گزینه ای به اسم duplicator نمایش داده میشه ( در صورت مشاهده نکردن بعد فعال سازی کلید ctrl+f5 صفحه کلید فشار دهید ) روی گزینه Packages کلیک یک صفحه باز می شود مثل تصویر زیر :

افزونه duplicate ایجاد فایل بکاپ از سایت

ایجاد فایل بکاپ تا کنون دارای ۳ مرحله می باشد

مرحله اول (setupe)

در صفحه باز شده روی دکمه Create New  کلیک کرده و صفحه دیگه باز می شود که مثل تصویر زیر است :

در این صفحه چنیدن قسمت قابل مشاهده می باشند :

 name :  نام فایل خود را می توانید تغییر دهید ، نکته مهم (قسمت نام باید چیزی باشد که قابل حدس نباشد) پیشنهاد وب بستر به شما این است این قسمت را تغییر ندهید چون  خود افزونه به صورت پیشفرض این فیلد با یک نام رندوم مقدار دهی می کند.

Storage :  در این قسمت می توان آدرس پیشفرض ذخیره فایل های بکاپ تغییر بدین البته این قابلیت در نسخه رایگان نمی توان استفاده کرد و فقط در نسخه pro (پولی) میشه استفاده کرد.

Archive :  در این قسمت چندین گزینه موجود است **بهتر است که این قسمت را دستکاری نکنید** :

 • Archive Only the Database به این منظور است که فقط از دیتابیس (پایگاه داده) نسخه پشتیبان بگیرد.
 • Enable File Filters به این منظور است که ممکن است بخواهید مسیر یا فایل خواصی فقط پشیتبان بگیرید.

installer : در قسمت Security می توانید یک رمز تعیین کنید برای این که بعدا بخواهید فایل بازیابی شود از شما همان رمز بخواهد (این قسمت دلخواه می باشد) و همچنین در قسمت Prefills نیز می‌توانید اطلاعات ورود به دیتابیس هاست مقصد را وارد کنید یا اینکه این کار را بعدا هنگام نصب انجام دهید ، بهتر است این قسمت دستکاری نکنید.

افزونه duplicate ایجاد فایل بکاپ از سایت

سپس روی گزینه next که در تصویر بالا مشخص شده کلیک کنید.

مرحله دوم (scan)

مرحله دوم افزونه duplicate ایجاد فایل بکاپ از سایت

در مرحله دوم صبر کنید تا اسکن اطلاعات سایت مثل دیتابیس ، عکس و …  کامل اسکن شود و با پیغام Scan Complete مواجه شوید.

در پایین همین صفحه (مرحله دوم ) تیک گزینه Yes. Continue with the build process  زده و روی Build کلیک کنید تا فایل بسته نصب آسان وردپرس ساخته شود.

مرحله سوم (Build)

در این مرحله که در عکس زیر مشخص شده ، صبر کنید تا فایل ساخته شود ،  این مرحله بستگی به تعداد فایل ها و حجم سایت شما دارد و ممکن است زمان بر باشد پس صبر کنید.

مرحله سوم افزونه duplicate ایجاد فایل بکاپ از سایت

وقتی با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو شدین یعنی عملیات پشتیبان گیری با موفقیت انجام گرفته.

مرحله سوم دانلود فایل پشتیبان افزونه duplicate ایجاد فایل بکاپ از سایت

حالا نوبت آن رسیده که ۲ فایل پشتیبان دانلود کرده برای دانلود این دو فایل روی دکمه Installer و Archive کلیک کنید.

  دو فایل دانلود شده را بدون تغییر نام داخل یک پوشه در سیتسم خود قرار دهید.

توجه بزودی آموزش بازیابی در همین صفحه قرار داده می شود.

حسین کریمیان

حدود 6 سال در حوزه برنامه نویسی فعالیت دارم ، برنامه نویس فول استک ، برنامه نویس اندروید - وردپرس - وب (php - javascript - sql - bootstrap - html - css ) ویندوز و ...

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *